Co nowego w nauce i technice – przykłady – 29.11.14

  • Nowojorska firma Graphene 3D Lab opracowała technologię druku 3d baterii na bazie polimerowo-grafenowego wypełnienia. Dokładniejszy artykuł na stronie Geekweek. Mówiąc szczerze, podejrzewam,że na samych bateriach się nie skończy, a technologia ta,choć na razie droga i niedoskonała (zwłaszcza ze względu na skalę),pomimo przedstawionych przeze mnie aktualnych wad druku 3d, jest kamieniem milowym ku drukowanym samochodom elektrycznym.News o samochodzie elektrycznym wrzucałem zresztą całkiem niedawno. Czy zatem „Technologiczna osobliwość” (ang. Singularity) jest blisko ? Może nie,ale przy obecnym rozwoju techniki możemy faktycznie mieć wrażenie,jakby była faktycznie coraz bliżej…
  • Jeśli już chodzi o osobliwość technologiczną,to ciekawe jak bardzo w jej pojawienie się będzie uwikłana firma google. Po nowych inwestycjach w robotykę i startupy prowadzące badania nad sztuczną inteligencją google wkracza w obszar medycyny.I nie chodzi tylko o spółkę Calico,ale i nowe wizje na temat już znanej w środowisku naukowym idei zwalczania raka z wykorzystaniem nanocząsteczek.Więcej na giznet.
  • Na stronie cryptome podano link do ciekawego artykułu na temat steganografii w smartfonach.Co to jest steganografia można poczytać szerzej w odpowiednim artykule wikipedii.
  • Technologia HTML5 została ostatecznie oficjalnie zatwierdzona jako standard (ot taka biurokratyczna kwestia .Więcej na phys.org
  • Na portalu phys.org przedstawiono omówienie wyników najnowszych badań na temat kryptografii kwantowej. Wygląda na to,że to więcej niż tylko teoria,i że tym razem na serio udowodniono bezpieczeństwo tej metody.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s